Reklama

Miasto po raz kolejny pomoże przedsiębiorcom

27/04/2021 08:36

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Łomży przedłużone zostały ulgi w opłatach czynszowych za najem lokali użytkowych będących własnością miasta. Na złożenie stosownych wniosków, zainteresowani przedsiębiorcy mają czas do 1 czerwca.

Na mocy specjalnego zarządzenia właściciele firm, którzy wynajmują lokale użytkowe stanowiące miejską własność, a których płynność finansowa pogorszyła się z powodu  pandemicznych obostrzeń,  będą mogli skorzystać z 50 procentowej obniżki stawek czynszu. Ulga będzie obowiązywała od 1 maja do końca lipca 2021 r.

- Chcemy w ten sposób po raz kolejny wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy  ponoszą straty w związku z pandemicznymi ograniczeniami w gospodarce. Mam nadzieję, że dzięki ulgom w opłatach czynszowych uda im się przetrwać ten trudny okres, a gdy sytuacja epidemiologiczna ustabilizuje się będą mogli kontynuować swoją działalność w takim zakresie jak wcześniej – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - W czasie pandemii powinniśmy być szczególnie solidarni z osobami, które tracą możliwość zarobkowania bądź też mają ją ograniczoną. Dlatego podejmujemy działania ratujące miejsca pracy naszych mieszkańców – dodaje włodarz miasta.

Reklama

Trzymiesięczna ulga w opłatach czynszowych za najem lokali użytkowych stanowiących własność miasta, to kolejne, covidowe wsparcie od samorządu Miasta Łomży. Od połowy marca do końca kwietnia u.br., najemcy miejskich lokali, którzy w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, mogli liczyć na 99-procentowe zniżki stawek czynszu. Bonifikata w wysokości 50 procent przysługiwała z kolei  przedsiębiorcom, których  działalność uległa znacznemu ograniczeniu. Ulgi zostały przedłużone na kolejne 3 miesiące, w ramach tak zwanego Łomżyńskiego Pakietu Antykryzysowego. Obecnie, na mocy prezydenckiego zarządzenia z lutego br.,  50 procentowe ulgi w opłatach będą obowiązywały do końca kwietnia. Na kolejne trzy miesiące, czyli do końca lipca br., przedłuża je ostatnie, kwietniowe zarządzenie.  

Aby skorzystać z oferowanej przez miasto pomocy, należy złożyć odpowiedni wniosek (do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej: http://www.lomza.pl/bip/zalaczniki/prawo/210421142340.pdf). Można to zrobić osobiście, w Urzędzie Miejskim (Stary Rynek 14), Administracji Miejskiej Hali Targowej (ul. Sikorskiego 176A) lub drogą elektroniczną na adres mailowy: ratusz@um.lomza.pl w formie skanu. Termin składania wniosków mija 1 czerwca 2021 r.

Reklama

Źródło/fot.: UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości