Reklama

Miesiąc w Niemczech. Weta na saksach.

29/05/2014 10:30

Cztery tygodnie spędzą w Niemczech uczniowie klas trzecich łomżyńskiej Wety. To wyjazd łączący obowiązkowe praktyki zawodowe z nauką, zwłaszcza języka niemieckiego i możliwością zdobycia certyfikatu potwierdzającego przejście europejskiej ścieżki kształcenia.

Do Turyngii w Niemczech wyjechali uczniowie uczący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu.

- Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie-  wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy. Wyjazd na praktyki został poprzedzony dodatkowymi zajęciami, dzięki którym uczniowie zdobyli nowe umiejętności zawodowe, zapoznali się ze specyfiką regionu, a w ramach przygotowania kulturowego, odbyli przygotowanie pedagogiczne i mentalne, które miało na celu ułatwienie im aklimatyzacji w nowym środowisku. Nie bez znaczenia były też dodatkowe zajęcia językowe- relacjonuje nauczycielka Sylwia Makowska, która opiekuje się łomżyńskimi uczniami podczas wyjazdu.

Reklama

Uczniowie Wety pracują na stanowiskach związanych z zawodami, które zdobywają. Jak przekazuję nauczyciele, niemieccy pracodawcy są zachwyceni zmotywowaniem młodych łomżyniaków i umiejętnością wykonywania powierzonych im obowiązków.

Ważniejsze od zadowolenia będą jednak certyfikaty, jakie młodzież przywiezie z Niemiec. Na zakończenie praktyk uczniowie otrzymają dokumenty Europass, potwierdzające europejską ścieżkę kształcenia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości