Reklama

Minister Maciej Lasek na zlocie pilotów pod Łomżą [FOTO]

09/09/2024 12:24

W ubiegłą sobotę na lądowisku w Jeziorku odbył się Ogólnokrajowy Zlot Pilotów UL. Wydarzenie przyciągnęło licznych miłośników lotnictwa, a jego gościem specjalnym był wiceminister infrastruktury oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Maciej Lasek - prywatnie pilot samolotowy i szybowcowy z uprawnieniami instruktora. Spotkanie nie tylko było okazją do rozmów o lotnictwie, ale stało się także ważnym momentem dla mieszkańców regionu w kontekście infrastrukturalnych planów dotyczących połączeń kolejowych.

Wiceminister Maciej Lasek zapewnił, że w ciągu najbliższych trzech lat – a najpewniej do grudnia 2026 roku – zostaną przywrócone połączenia kolejowe na trasach Łomża-Warszawa i Łomża-Białystok. 

Kilka dni wcześniej wybrany został wariant inwestorski dla budowy linii kolejowej na trasie Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko. Inwestycja ta ma być realizowana etapami, z czego priorytetem jest przywrócenie połączeń Łomży z Warszawą i Białymstokiem.

- Osobą, która bardzo się przyczyniła do tego, żeby rozmawiać o powrocie kolei do Łomży, jest oczywiście lokalna posłanka Koalicji Obywatelskiej Alicja Łepkowska-Gołaś i chciałem tutaj bardzo podziękować jej za olbrzymią determinację i oddanie się sprawom mieszkańców tego okręgu - mówił Maciej Lasek.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/09/2024 12:58
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości