Reklama

Misteria i nabożeństwa. Wielki Piątek przypomina o śmierci Chrystusa.

18/04/2014 05:30

Droga krzyżowa na ulicach miasta i spektakl nawiązujący do Misterium Męki Pańskiej- to Wielki Piątek w Łomży. To drugi dzień Triduum Paschalnego, jedyny czas w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy Świętej.

Obchodzony dziś w kościele Wielki Piątek to czas upamiętniający mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Najważniejszym punktem drugiego dnia Triduum Paschalnego jest liturgia krzyża.

Liturgia powiązana jest z ostatnią w tym Wielkim Poście możliwością odbycia droga krzyżowa. W parafii  braci kapucynów wierni wyjdą z nabożeństwem na ulice Łomży. Droga krzyżowa ulicami miasta przejdzie o godz. 20.00.

Na spektakl oparty na opisanych w Ewangeliach wydarzenia zaprasza zaś grupa teatralna Gaudium et Spes. Misterium Męki Pańskiej młodzi aktorzy przenieśli w czasy współczesne. Spektakl "„Powstań z grzechu  i wróć, Ojciec czeka" będzie można zobaczyć w kościele pw. Krzyża Świętego po wieczornej liturgii (ok. godz. 19.30- 20.00).

Reklama

Wielki Piątek to dzień ścisłego postu. Wszyscy katolicy zobowiązani są dzisiaj do zachowania postu jakościowego, czyli powstrzymania się od jedzenia mięsa. Dodatkowo, osoby przed 60. rokiem życia mogą zjeść tylko trzy razy dziennie: raz "do syta" i dwa razy coś lekkiego, dla zaspokojenia głodu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości