Reklama

Młodzi biorą sprawy w swoje ręce. W marcu będą wybierać prezydenta [FOTO i VIDEO]

17/02/2015 14:17

Katarzyna Pawelczyk (I LO), Diana Grzymała (I LO) i Adam Iwanowski (I LO) to uczniowie łomżyński liceów, którzy chcą zorganizować i przeprowadzić prawybory prezydenckie na terenie wszystkich szkół średnich w Łomży. Na sam pomysł wpadli podczas spotkania towarzyskiego.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu młodzi mieszkańcy Łomży poinformowali, że pod koniec marca, na kilka tygodni przed planowanymi wyborami prezydenckimi w Polsce, przy udziale i pomocy dyrekcji szkół średnich chcą przeprowadzić głosowanie.  Już dziś planują wysłać informacje do dyrektorów placówek z prośbą o poparcie idei.

Jak mówili na spotkaniu, celem akcji, w którą włączył się Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, jest propagowanie udziału w wyborach i pokazanie, że każdy ważny głos jest ważny.

Reklama

- Zwykliśmy mawiać, że polityka to nie nasz problem, jednak polityka ma duży wpływ na nasze życie, a my mamy wpływ na politykę. Te prawybory mają służyć temu, by młodzież nauczyła się świadomie głosować i podejmować decyzje w celu poprawy sytuacji w kraju – mówiła na konferencji  Diana Grzymała z I LO.

Młodzi działacze jednocześnie na wszelki możliwy sposób chcą uniknąć kontrowersji przy głosowaniu. Każda karta ma być znaczona pieczęcią  placówki, nad wszystkim mają czuwać komisje wyborcze powołane w każdej ze szkół. W razie niejasności każdy będzie mógł przeliczyć głosy.  

Reklama

Nie wiadomo jeszcze czy pomysł z prawyborami prezydenckimi w ramach tej inicjatywy zorganizowany będzie również w łomżyńskich szkołach wyższych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości