Poezja nie jest w cenie, podobnie jak nieokrzyczane przedstawienie teatralne. Młodym członkom klubu Carpe Diem to jednak nie przeszkadza. Konsekwentnie wzbogacają swój warsztat aktorski, rozwijają twórcze pasje, pozyskują coraz większe grono pomocników i wystawiają kolejne sztuki. W wakacje Carpe Diem będzie można oglądać na łomżyńskiej Starówce, podczas spektakli- happeningów.
- Zimowy sezon artystyczny zamknęliśmy dopiero 17. maja, sztuką "Anioł" wystawioną w ramach Nocy Muzeów w Teatrze Lalki i Aktora. To przedstawienie, w które zaangażowali się licealiści, studenci, członkowie Carpe Diem- wylicza Katarzyna Kuklińska ze Stowarzyszenia Ja i Ty, współprowadząca łomżyński klub artystyczny.
Scenariusz do "Anioła"- sztuki, w której bohater zmagający się z chorobą psychiczną musi na nowo poukładać relacje z ludźmi, z Bogiem i za wszelką cenę postarać się odnaleźć nadzieję- powstał na podstawie autorskich tekstów Magdaleny Żukowskiej, studentki PWSIiP w Łomży.
Na scenie po raz pierwszy w życiu wystąpili Paulina Bagińska i Piotr Jarosiński, uczniowie I LO w Łomży. Dźwięk oraz efekty specjalne to dzieło Huberta Weydmann"a, ucznia II LO w Łomży, kwestią oświetlenia zajął się Marcin Świątkowski z II LO. Wzór plakatu i zaproszenia stworzyła Klaudia Kacprzak, studentka grafiki na Politechnice Białostockiej.
- Całość przedstawienia miała szansę się udać dzięki zaangażowaniu Zbigniewa Ciszka, który dostarczył na czas wszystkie elementy scenografii- wyliczają członkowie klubu Carpe Diem pokazując, jak dużą rzeszę sympatyków udało się już zebrać wokół niewielkiej grupy artystów.
W wakacje osiągnięcia Carpe Diem będzie można oglądać podczas przedstawień plenerowych, Recytatorzy i aktorzy planują wyjście na Starówkę i bulwary, zachęcenie do zabawy sztuką odpoczywających tam mieszkańców.