Reklama

Młodzi zawodnicy taekwondo rywalizowali w Łomży [FOTO]

06/06/2022 10:04

Sportowcy z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego wzięli udział w zorganizowanych przez Akademię Sportu Medyk X Otwartych Mistrzostwach Miasta Łomży w Taekwondo Olimpijskim pod patronatem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. W szranki stanęło łącznie 70 zawodników.

Po oficjalnym zważeniu zarejestrowanych sportowców reprezentujących kluby posiadające licencję Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe z podziałem na chłopców i dziewczęta w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzik i kadet. Rywalizacja obejmowała między innymi Dolyo Chagi, czyli kopanie w czasie 10 sekund z wykorzystaniem elektronicznego systemu zliczania punktów Dae Do, konkurencję zwaną Twio Nopi Ap Chagi polegającą na jak najwyższym kopnięciu z wyskoku i wylądowaniu na nogach bez podparcia, a także Blaze Pod Challenge – konkurencję sprawdzającą czas reakcji, szybkości i zwinność sportowców.

W drugiej części zawodów uczestnicy stoczyli walki sportowe (kyorugi), w których zademonstrowali nabyte techniki, a także szybkość w ataku, precyzję w obronie oraz wytrzymałość. Zwycięzcami w kategorii wiekowej młodzik zostali: Tymon Tkacz z OŚ AZS Olsztyn, Oskar Borkowski i Jakub Wierzbowicz z Akademii Sportu Medyk oraz Maja Frost z OŚ AZS Olsztyn. W kategorii kadet laur zwycięstwa przypadł Bartoszowi Jadackiemu z Akademii Sportu Medyk, Kamilowi Limanowskiemu z OŚ AZS Olsztyn i Patrycji Borkowskiej z PMOS Pisz. Wśród dzieci największym kunsztem wykazał się Antoni Sienica, reprezentujący LUKS Hidori Olecko. Laureaci zawodów odebrali z rąk organizatorów okolicznościowe medale.

– W Mistrzostwach, oprócz przeszło 30 zawodników naszej Akademii, udział wzięli młodzi sportowcy z Olsztyna, Pisza, Olecka oraz Augustowa - informuje prezes Akademii Sportu Medyk i jednocześnie trener klasy mistrzowskiej 5 dan, Jerzy Franciszek Miller, dodając – Cieszy nas fakt, iż po raz kolejny impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża, co zwiększyło prestiż wydarzenia.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Łomża. Sponsorem imprezy była również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Źródło: UM Łomża / tekst: Krzysztof Fabiszewski/ foto: Dawid Fabiszewski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości