Reklama

Młodzież upamiętniła Hankę Bielicką [FOTO]

04/03/2019 07:18

W sobotę odbyła się już 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza". W Centrum Katolickim w Łomży wystąpiło 39 wykonawców z całego kraju. Nikt nie otrzymał jednak specjalnej nagrody Grand Prix.

W kategorii piosenka największym uznaniem jury cieszyła się Alicja Gudowska z Białegostoku, która zaśpiewała utwór pt. "Pteromania " Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a najlepszym recytatorem konkursu okazał się Kacper Siwiak z Łukowa z fragmentem powieści "A jak królem, a jak katem będziesz" Tadeusza Nowaka. Trzecie miejsce zajęła łomżanka Luiza Amelia Sutkowska.

Konkurs "Radość spod Kapelusza" organizowany jest od 2007 roku i na stałe zagościł w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. To właśnie tam znajduje się "Salonik Pani Hani", gdzie podziwiać można kreacje i kapelusze Hanki Bielickiej.

- Czego my oczekiwaliśmy, czego ja właściwie oczekuję od wykonawców, od swoich młodszych kolegów? Oczekuję rozmowy, opowieści o tym, co mnie interesuje, co mnie ciekawi i co mnie dręczy. Ale takiej opowieści świadomej, z taką postawą, że za moją głoszoną prawdę jestem gotów pozwolić sobie uciąć palec, że to jest moja prawda i ja z tą prawdą przychodzę i dzielę się ze swoim rozmówcom – podsumował przewodniczący jury Jan Zdziarski.

Reklama

Uczestnicy za każdym razem prezentują swoje umiejętności w dwóch kategoriach: piosenka i monolog-wiersz. W tym roku nikt nie otrzymał nagrody Grand Prix, którą jury przyznaje jako wyraz najwyższego uznania.

fot. UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości