Reklama

Mniej środków trafi do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży

22/03/2023 16:22

Wszystko za sprawą mniejszej subwencji, jaką Miasto Łomża otrzymało z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na współfinansowanie „pośredniaka”. Organem prowadzącym Powiatowy Urząd Pracy w Łomży jest Powiat Łomżyński, a partycypacja w kosztach wynika z ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Co roku Powiat Łomżyński i Miasto Łomża zawierają stosowne porozumienie, na mocy którego przekazywane są środki na działalność PUP-u w Łomży. Kwota jest naliczana według procentowego udziału liczby mieszkańców miasta do łącznej liczby mieszkańców obszaru działania PUP-u. Na ten rok wynosi on 55,05%. Udział powiatu prowadzącego to z kolei 44,95%.

Subwencja z ministerstwa przekazana Miastu Łomża jest jednak mniejsza niż w ubiegłym roku. W 2023 r. wyniosła 2.295,917,00 zł, zaś teraz 1.834.817,00 zł. Środków jest mniej o 461,100 zł.

Reklama

- Dostaliśmy obniżoną subwencję i ze względu na inflację i niższe niż w ubiegłych latach dochody Miasta nie jesteśmy w stanie dołożyć brakującej kwoty – wyjaśnia skarbnik miasta, Elżbieta Parzych.

Organem prowadzącym PUP-u w Łomży jest Powiat Łomżyński. Starosta ustala wydatkowanie środków na funkcjonowanie w tym wynagrodzenia pracowników. 

Współfinansowanie kosztów działalności „pośredniaka” przez Miasto Łomża wynika z art.23a ust.1 pkt 2 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości