Już 27 lipca w Nowogrodzie odbędzie się akcja pn. Oddaj Krew - Uratuj Życie. Gmina Nowogród zaprasza wszystkich chętnych do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu.
Krew jest niezwykle ważną częścią ludzkiego organizmu, która odpowiada m.in. za odżywianie komórek, dotlenienie, wydzielenie z tkanek produktów przemiany materii. W skrócie krew jest niezastąpionym, nawet przez najnowsze wynalazki medycyny płynem, który jest absolutnie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała i naszych narządów wewnętrznych.
Krew to uniwersalny lek, który jest niezbędny przez cały rok, ale zapotrzebowanie na niego wzrasta szczególnie w sezonie wakacyjnym. Statystycznie średnio co minutę ktoś jej potrzebuje, a jedna jej jednostka może uratować życie aż trzem osobom! Jeśli mamy możliwość i chęć powierzenia tak cennego daru będziemy mieli taką możliwość już 27 lipca w godzinach od 9:00 do 13:00 w Nowogrodzie. Właśnie w tej miejscowości na targowisku pojawi się mobilny punkt poboru krwi.