Prezenty, grupowe zabawy, a także rozmowy ze Świętym Mikołajem sprawiły, że na twarzach najmłodszych mieszkańców naszego miasta zawitał uśmiech. Po raz kolejny Miasto Łomża zorganizowało Mikołajki w łomżyńskiej Hali Kultury. Wiadomość o planowanej organizacji wydarzenia wzbudziła duże zainteresowanie, na tyle duże, że impreza Mikołajkowa została rozłożona na dwa dni.
Od 5 grudnia łomżyńska Hala Kultury zamieniła się w prawdziwy dom Świętego Mikołaja. Przedszkolaki, a także dzieci ze szkół podstawowych uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach. Przez dwa dni trwania Mikołajkowej imprezy, Halę Kultury odwiedziło prawie 1200 dzieci. O atrakcjach przygotowanych przez miasto Łomża opowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.
- Pisanie listów do Świętego Mikołaja, malowanie twarzy, robienie tatuaży i spotkanie ze Świętym Mikołajem, więc tych atrakcji naprawdę jest dużo. Oprócz tego nasze miejskie jednostki przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych, więc myślę, że ten dzień jest dzisiaj udany (...) Mamy też atrakcje dla dzieci ze szkół podstawowych, jak czynności plastyczne - malowanie bombek, kolorowanek. Mamy też zabawy taneczne, także każdy znajdzie coś dla siebie - mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Obecny na miejscu Święty Mikołaj był sprawił, że dzieci poczuły ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ogromną radość przyniosła im rozmowa ze Świętym Mikołajem, a także upominek czy wspólne zdjęcie. Najmłodsi łomżanie zdradzili w rozmowie z naszym portalem, że zdążyli już napisać listy do Świętego Mikołaja i poprosić o wymarzone prezenty.
- Chciałbym dostać auto; - A ja bym chciał dostać zamek; - Ja bym chciał dostać klocki Lego traktor; - Ja chciałbym dostać grę spider man'a; - Chciałbym szachy - usłyszeliśmy od dzieci.
Reklama
Więcej materiale wideo!