- Od początku września dzieci wracają do szkoły, a studenci od października na studia - zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki był gościem Rozmowy Dnia Radia Łódź i TVP3 Łódź. W rozmowie zapowiedział, że wraz z końcem wakacji uczniowie wracają do szkół, a studenci na uczelnie. Dodał, że jest to pewna decyzja.
Nawet jeśli jesienią koronawirus zaatakuje ponownie, to "mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory"
- Będą obostrzenia. Zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji rąk, do mycia rąk częstego i do noszenia maseczek - mówił premier.
Reklama
Nauczanie stacjonarne w szkołach i na uczelniach jest zawieszone od 12 marca.