W Łomży trwa dziś konferencja pod hasłem "Łomża otwarta na przedsiębiorczość", której gościem specjalnym jest wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Kilka chwil po przybyciu do Łomży na tę konferencję wicepremier znalazł czas na krótkie spotkanie z dziennikarzami.
Podczas briefingu prasowego zorganizowanego w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości wicepremier Mateusz Morawiecki mówił o polityce rządu wobec miast średniej wielkości, takich jak Łomża, które utraciły status miast wojewódzkich i od tego czasu popadają w większe lub mniejsze kłopoty, zarówno w ujęciu gospodarczym, jak i społecznym. Wicepremier podkreślał, że w odróżnieniu do poprzednich rządów, obecny skupia się właśnie na tym, żeby miastom takim jak Łomża stworzyć większe niż w ostatnich latach możliwości rozwoju. Podkreślał m.in. znacznie skomunikowania średnich miast w resztą kraju mając świadomość jak trudno jest pozyskać inwestycje dla terenów, do których trudno jest dojechać.
Równolegle do transmisji na żywo z trwającej przez cały czas od godz. 11.00 konferencji przeprowadziliśmy także transmisję z briefingu prasowego z udziałem wicepremiera Morawieckiego. Jej zapis wideo publikujemy poniżej.