Motocykl nie zabawka, brawura- nie bezpieczeństwo- pod takim hasłem podpisali się motocykliści z łomżyńskiego klubu Wild Dogs, którzy dołączyli do policyjnej akcji ostrzegającej przed nadmiernym szaleństwem na dwóch kółkach. Spoty z ich udziałem od wczoraj można oglądać na billboardach przy głównych ulicach Łomży.
Spoty reklamowe firmuje siedmiu motocyklistów w skórzanych kurtkach, wąskich spodniach i butach przystosowanych do jazdy jednośladem. Wśród nich jest Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży i Piotr Pietrzak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy policji.
Wszyscy motocykliści podpisali się pod hasłem: "Motocykl nie zabawka, brawura- nie bezpieczeństwo. Jedź rozsądnie. Dołącz do nas". Spoty można już oglądać na telebimach przy głównych ulicach Łomży.
- Wyświetlane na bilbordach hasła w formie animacji, oprócz ostrzeżenia, zachęcają także kierowców jednośladów do kulturalnej jazdy i wzajemnego poszanowania na drogach- wyjaśnia Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Bezpieczeństwo motocyklistów to kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Akcja zapoczątkowana została rok temu w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Ubiegłoroczna kampania poświęcona była seniorom, pieszym i motocyklistom.