- Kłaniamy się w pas. 149 osób oddało dziś krew. Pamiętajcie, że akcja trwa do piątku - informuje Marcin Grodzki z organizującego łomżyńskie Motoserce klubu motocyklowego Wild Dogs FG Łomża. Na Starym Rynku w Łomży przez cały dzień „motorowej” akcji zebrano prawie 70 litrów cennego płynu. Na zakończenie dzisiejszego finału na dużej scenie na Starym Rynku zgrał zespół Big Day i Hollywood Rose.
Punktualnie w południe wystartowała na Starym Rynku w Łomży czwarta już edycja MOTOSERCA. Akcja, która ma na celu zebranie jak najwięcej krwi, przygotowana została z dużym rozmachem i licznymi atrakcjami tak, aby przyciągnąć jak najwięcej osób.
- Sama potrzebowałam krwi, przeżyłam bardzo ciężki wypadek i uznałam, że warto byłoby się odwdzięczyć się losowi i pomóc innym – powiedziała nam młoda kobieta, która dziś przyszła na Stary Rynek przekazać pierwszy raz swoją donację.
O 15.00 z placu wyruszyła na łomżyńskie ulice tradycyjna parada motocykli. Wśród nich mogliśmy zobaczyć właściwie wszystkie rodzaje jednośladów, jakie jeżdżą po polskich drogach. Począwszy od niewielkich skuterów, poprzez głośne ścigacze, na dostojnych chopperach skończywszy.
- Zabawa jest tylko tłem do zbierania krwi. Uważam, że udaje się nam powoli popularyzować ideę krwiodawstwa– puentuje rozmowę z nami Marcin Grodzki.