Już w sobotę 25 kwietnia w Łomży nastąpi inauguracja sezonu motocyklowego, połączona z ogólnopolską akcją honorowego oddawania krwi MOTOSERCE. Towarzyszyć jej będzie wiele imprez, jak koncerty, pokazy, a także parada ulicami miasta. Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Organizatorzy starają się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa.
- MOTOSERCE jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania.Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa - przekazują organizatorzy ogólnopolskiej akcji z Rady Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych.
.Parnerem Generalnym akcji jest Polski czerwonych Krzyż. Organizatorem w Łomży jest klub motocyklowy WILD DOGS przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży, łomżyńską Komendą Miejską Policji oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży. Swoim patronatem objął MOTOSERCE Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.
Program imprezy:
12.00 - Start imprezy na Starym Rynku w Łomży 13.30 - Koncert "Droga na Ostrołękę" Parada ulicami Miasta Pokaz STUNTu motocyklowego Koncert MECHANICA Koncert DIVINE WEEP Koncert "Cztery Szmery"W trakcie odbywać się będzie także pokaz aut terenowych Łomża 4x4. Wszystkie imprezy są bezpłatne.
Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski podczas pięciu edycji MOTOSERCA w latach 2009 - 2014 udało się zebrać 18.283 litrów krwi! Organizatorzy liczą na więcej i na zaangażowanie mieszkańców w akcję.