Brązowy medal przywiozła z Mistrzostw Świata w karate Karolina Mroczkowska, jedna z pereł Łomżyńskiego Klubu Karate. Łomżyńska zawodniczka starowała z 1500 karatekami ze wszystkich kontynentów.
Reprezentantka Łomżyńskiego Klubu Karate rywalizowała w stawce szesnastu zawodniczek wagi lekkiej juniorek.
- Już w pierwszym pojedynku trafiła na Japonkę, które uważane są za faworytki kategorii lekkiej, triumfując w niej od lat. Karolina sprawiła dużą niespodziankę, wygrywając już po pierwszej rundzie. Następny pojedynek musiała stoczyć z inną reprezentantką gospodarzy, która wcześniej wygrała rywalizację z Filipinką Karen Joy Arguelles. Nasza zawodniczka sprawiła kolejną niespodziankę. Wygrała również już w pierwszej rundzie, zakwalifikowując się do strefy medalowej- opisuje Dariusz Syrnicki, trener Łomżyńskiego Klubu Karate.
W półfinale Karolina Mroczkowska spotkała się z Sato Nanami- mistrzynią Japonii. Tym razem faworytka gospodarzy okazała się lepsza od łomżynianki. Sato Nanami wygrała także w walce finałowej (mierząc się z Rosjanką Julię Malininę) i zdobyła tytuł mistrzyni świata.
Reprezentantka Łomżyńskiego Klubu Karate do Łomży wróciła z brązowym medalem.
To drugi medal mistrzostw świata juniorów, zdobyty przez zawodnika z Polski. Pięć lat wcześniej udało się to innej łomżyniance, Aleksandrze Zajkowskiej, która zdobyła srebro w tej samej kategorii. Poza łomżyniakami, do tej pory na podium nie stanął żaden inny zawodnik polskiej kadry juniorów.