W Łomży ponownie spadł śnieg. Tym razem najprawdopodobniej zostanie z nami na dłużej. W najbliższy weekend słupki rtęci mogą zbliżyć się do poziomu -20 stopni Celsjusza!
Z aktualnych prognoz wynika, że dziś (13.01) możemy spodziewać się głównie przelotnych opadów śniegu, które do południa mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. W ciągu dnia temperatura powinna oscylować wokół zera, w nocy spadnie do -3 stopni Celsjusza.
Im bliżej weekendu, tym chłodniej. W następnych dniach możemy spodziewać się kilkunastostopniowych nocnych przymrozków. Najzimniej ma być w weekend. W nocy z soboty na niedzielę termometry mogą pokazać nawet -19 °C.
Synoptycy IMGW prognozują dalszy rozwoj zjawisk lodowych na rzekach.
"W najbliższych dniach będziemy obserwować dalszy rozwój zjawisk lodowych nie tylko na mniejszych rzekach górskich (rezultatem czego mogą być podpiętrzone stany wody), ale również na rzekach nizinnych, głównie w zlewni Narwi, Biebrzy i Bugu. Zjawiska lodowe pojawią się również na rzekach oraz jeziorach na Mazurach i Suwalszczyźnie. Zimowy krajobraz w postaci pokrywy śnieżnej oraz zjawisk lodowych na rzekach, będzie przypominał iście zimową scenerię jakiej dawno nie widzieliśmy"