W Drozdowie początek nowego miesiąca rozpoczął się od muzycznej uczty. 1 lipca świętowaliśmy trzeci dzień jubileuszowego XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Zobacz relację wideo z wydarzenia.
W sobotę 1 lipca, o godzinie 16:00 w Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie (ul. Główna 38) odbył się koncert inauguracyjny pn. "Powrócisz zwycięzcą". Wydarzenie odbyło się w ramach Jubileuszowego XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, który w tym roku przebiega w dniach 29/06 - 9/07. Program koncertu dotyczył muzyki instrumentalnej, fragmentów koncertów oraz duetów fortepianowych.
- W ciągu tych 30. lat festiwal niesamowicie się rozwinął. W roku jubileuszowym mamy kilkudziesięciu wykonawców, można powiedzieć z całego świata (...) W czasie koncertów - w czasie tych różnych wydarzeń, obok wielu (...) znakomitych artystów, którzy występują na tych naszych scenach, mogą wystąpić również nasi młodzi łomżyniacy - zaznacza starosta łomżyński, Lech Szabłowski.
Reklama
Utalentowani wykonawcy, których umiejętności mogła zobaczyć zgromadzona publiczność to: Andriy Zembovych (Ukraina) - flet, Anna Mikolon - fortepian , Franciszek Lewandowski - fortepian, Rafał Lewandowski - fortepian oraz Jacek Szymański - słowo wiążące.
- Tak jak każda dziedzina, festiwal miał swoją drogę i ma swoją drogę. Rozpoczynaliśmy pierwszym koncertem tutaj w salonie dworskim (...) w 1994 roku (...) Festiwal zaczął się rozwijać, zaczął wyjeżdżać już nie tylko poza Drozdowo i Łomżę, ale inne miejsca ziemi łomżyńskiej czy województwa podlaskiego - mówi dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Jacek Szymański.
Reklama