Reklama

Na drogach znów może być niebezpiecznie!

11/12/2020 12:48

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie I stopnia przed marznącymi opadami. Na drogach naszego regionu znów może być niebezpiecznie. - Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadow mżawki lub deszczu, przejściowo deszczu ze śniegiem, marznących i powodujących gołoledź - ostrzega Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Alert I stopnia jest ważny od godz. 17:00 dnia 11.12.2020 do godz. 11:00 dnia 12.12.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Łomżyńscy policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę. Piesi powinni zachować szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię oraz nosić elementy odblaskowe.

- To jeszcze nie kalendarzowa zima, ale pierwsze opady śniegu już za nami. Okres jesienny związany jest ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego prosimy kierowców o odpowiednie przygotowanie pojazdu, rozwagę, rozsądek oraz dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. Opady marznącego deszczu czy śniegu, powodują, że jezdnia jest mokra i śliska. Kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Właśnie o tym przekonał się wczoraj kierowca pojazdu ciężarowego, który na drodze wojewódzkiej numer 679, wpadł w poślizg i utknął w rowie na wiele godzin.  Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia - przekazuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości