Reklama

Na jakiś czas odpoczną od jazdy za kółkiem

24/09/2015 08:52

Dwóch mężczyzn, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali wczoraj łomżyńscy policjanci. Jeden stracił prawo jazdy, drugi już wcześniej miał odebrane uprawnienia do kierowania. Obaj panowie za swoje wyczyny odpowiedzą przed sądem.

Około godz. 16.00 w Ratowie Piotrowie 50-letni obywatel Litwy poruszający się Dodge"m Grand Caravan zatrzymany został po stwierdzeniu przekroczenia przez niego prędkości w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Na podstawie "sławnego" artykułu 92a Kodeksu Wykroczeń zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto policjanci ukarali mężczyznę 400-złotowym mandatem i sporządzili wniosek do sądu o wydanie zakazu kierowania pojazdami na terenie Polski przez trzy miesiące.

- Drugi pan został zatrzymany o godz. 19.00 w Łomży na ul. Przykoszarowej. 33-letni łomżyniak jechał Nissanem na angielskich tablicach rejestracyjnych i popełnił przy tym kilka wykroczeń. Po pierwsze nie stosował się do znaku P-4 czyli wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, po drugie przekroczył prędkość o 57 km/h czyli jechał z prędkością 107 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h i po trzecie pan już wcześniej miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych - relacjonuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Reklama

O tym jaka kara będzie odpowiednia dla 33-latka zadecyduje sąd.

Policjanci odnotowali wczoraj także trzy, niegroźne kolizje drogowe.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości