Możliwe, że niedługo na ul. Kolibrowej powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. O planach poinformował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. To jednak nie wszystko.
Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował, że wystąpił do Rady Miejskiej z wnioskiem o przesunięcie 100 tysięcy złotych na budowę placu zabaw przy ul. Kolibrowej. Zaznaczył, że osiedle Kraska jest jedynym osiedlem w Łomży, gdzie brakuje terenów do rekreacji i wypoczynku dla dzieci i dorosłych.
- O budowę placu od dawna zabiega Wojciech Klimaszewski, przewodniczący Rady i Zarządu Osiedla nr 10. Dostrzegam potrzebę realizacji obiektów, pozwalających spędzać wolny czas łącząc róże pokolenia, np. dziadków z wnuczkami - czytamy.
Reklama
W skład placu zabaw mają wejść zabawki dla dzieci takie jak linarium, zestaw platforma i bujak sprężynowy, ale również siłownia zewnętrzna, ławeczki i stojaki na rowery.
Urzędnicy dodają, że to nie jedyna taka inwestycja planowana przez władze Łomży w tym roku.
"W ramach budżetu obywatelskiego MPGKiM zleciło do wykonania plac zabaw u zbiegu ulic Fabrycznej i Cegielnianej. Jeszcze przed wakacjami zamontowany zostanie tam zestaw zabawowy w skład którego wchodzi wieża z dachem dwuspadowym, przeplotnia linowa, pomost ruchomy, zjeżdżalnia, drabina, ścianka wspinaczkowa. Zamontowane mają zostać także huśtawki, bujak sprężynowy i trampolina ziemna. Prace planowane są również przy ul. Przytulnej, gdzie wymieniony będzie stary zestaw zabawowy oraz zamontowane zostaną huśtawka normalna i typu bocianie gniazdo" - czytamy.
Reklama
W tym roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 ma zostać wykonany plac zabaw pomiędzy blokami przy ul. Długiej 20 i 22, a przy ul. Kierzkowej 7 z Budżetu Obywatelskiego 2021 plac zabaw typu dżungla. Na prośbę mieszkańców ma być ogrodzony plac zabaw przy ul. Kamiennej.
zdj. UM Lomza