Łomżyński Jarmark Kolekcjonerski to nowy pomysł na cykl imprez na Starym Rynku w Łomży. Pomysłodawcą jest Adam Zwierzyński, radny miejski i jednocześnie członek Łomżyńskiego Klubu Kolekcjonerskiego, który zrzesza kolekcjonerów przeróżnych eksponatów z Łomży. Organizatorzy zaprosili do udziału wielu kolekcjonerów z Łomży i spoza miasta, ale liczba osób, które wezmą w nim udział jest dla nich samych zagadką, bo to pierwsza impreza tego rodzaju w Łomży.
- Kolekcjonować można dosłownie wszystko, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia - podkreśla Adam Zwierzyński.
W najbliższą niedzielę, a następnie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, na Starym Rynku w Łomży odbywać się będą Jarmarki Kolekcjonerskie. Imprezę swoim patronatem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jak tłumaczy Adam Zwierzyński, pomysł tego typu spotkań narodził się w gronie osób kolekcjonujących przeróżne rzeczy, które spotykając się we własnym gronie doszły do wniosku, że warto wyjść na zewnątrz, otworzyć się na ludzi spoza środowiska, pokazać swoje zbiory, a być może także wspomóc początkujących kolekcjonerów radą i doświadczeniem.
- Mamy nadzieję, że przy tej okazji pojawią się również nowi członkowie w naszym klubie. Zależy nam na tym, by propagować to wspaniałe hobby, ponieważ rozwija ono takie cechy jak systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu. Uczy także zdobywania wiedzy na temat zbieranych eksponatów, a przy okazji poszerza często ogólną wiedzę historyczną - tłumaczy Zwierzyński.
W trakcie jarmarków będzie można nie tylko oglądać zbiory osób wystawiających je na widok publiczny, ale także kupić lub wymienić się eksponatami, zasięgnąć porady odnośnie posiadanych przez siebie przedmiotów zarówno w zakresie określenia ich wieku, jak i przybliżonej wartości, nawiązać kontakty z innymi kolekcjonerami, a może także rozpocząć własną, kolekcjonerską przygodę.
Jarmark Kolekcjonerski odbywać się będzie przez sześć kolejnych miesięcy, w każdą ostanią niedzielę począwszy od 26 kwietnia na Starym Rynku. Niestety, organizatorzy jak na razie nie podali godzin, w jakich jarmark będzie się odbywał, ale zapewne w godzinach południowych można "w ciemno" wybrać się na Stary Rynek.
Kolejne jarmarki odbywać się będą 31 maja, 28 czerwca, 26 lipca, 30 sierpnia i 27 września.