O godz. 15:00 rozpocznie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Zainauguruje ją wspólne śpiewanie kolęd. Następnie o godz. 15:40 zaplanowano bożonarodzeniowy pokaz ognia. Bezpośrednio po jego zakończeniu harcerze Nadnarwiańskiego Hufca ZHP przekażą „Betlejemskie Światło Pokoju”. Portal www.mylomza.pl jak co roku przeprowadzi transmisję na żywo z tego wydarzenia.
O godz. 16:00 przewidziano składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Po części oficjalnej wszyscy mieszkańcy Łomży będą mogli przystąpić do wieczerzy wigilijnej, podczas której skosztować można będzie tradycyjnych potraw, m.in. czerwonego barszczu z uszkami, sałatki śledziowej, pierogów z kapustą i grzybami, ryby po grecku czy klusek z makiem, a także słodkich ciast. Świąteczne posiłki przygotowane zostały przez pracowników i podopiecznych Burs Szkolnych nr 1, 2, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 oraz Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
By ułatwić mieszkańcom dotarcie na te wydarzenia, tego dnia w godz. 8:00-20:00 korzystanie z autobusów komunikacji miejskiej będzie bezpłatne.