Wyjątkowo nie w środę a we wtorek spotkają się łomżyńscy radni na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej. Najważniejszym jej punktem będzie oczywiście uchwalenie budżetu Łomży na 2016 rok. Czy wszystko pójdzie "gładko", czy może radni podejmą jeszcze dyskusję? Przekonacie się dzięki naszej transmisji!
Drugie czytanie projektu budżetu zawierającego autopoprawki prezydenta zgodne z częścią wniosków radnych powinno zakończyć się głosowaniem nad podjęciem uchwały budżetowej. I tak zapewne będzie. Czy jednak stanie się to szybko i bez dyskusji, czy może radni będą próbowali jeszcze w ostatniej coś zmienić w przedstawionym pod głosowanie budżecie?
Wydaje się, że najwięcej kontrowersji wzbudziła propozycja umieszczenia w budżecie dotacji dla Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Przed pierwszym czytaniem budżetu Komisja Finansów i Skarbu Miasta przegłosowała wniosek o wykreślenie 200 tys. złotych jako dotacji i przeniesienie tej kwoty na budowę parkingów w mieście.
Jak podkreślał podczas poprzedniej sesji 16 grudnia przewodniczący komisji radny Tadeusz Zaremba, skoro działalność uczelni ma być formą promocji miasta i na tę promocję miasto chce przeznaczyć środki, to jego zdaniem nalezy zrobić to z puli zapisanej na promocję.
Mocno za przekazaniem dotacji PWSIiP optowała natomiast wiceprezydent Agnieszka Muzyk, która wskazywała na bardzo ważną rolę państwowej uczelni w rozwoju Łomży.
Prezydent nie przyjął wniosku komisji i nie wprowadził go do budżetu autopoprawką. Prawdopodobne jest więc, że radni będą chcieli zrobić to sami poprzez głosowanie na sesji. Jaki będzie wynik głosowania? jaki będzie miał on wpływ na rozkład głosów przy uchwalaniu samego budżetu? Przekonamy się już o godz. 10.00, kiedy rozpoczną sie obrady, a razem z nimi nasza transmisja.
Proponowany porządek obrad:
Składanie interpelacji i zapytań. Podjęcie uchwał: