Reklama

Najlepsi uczniowie odebrali wojewódzkie stypendia

18/10/2019 13:32

Laureaci to uczniowie podlaskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z nich otrzyma stypendium w wysokości 4 000 zł. Specjalne certyfikaty potwierdzające przyznanie nagrody najlepsi podlascy uczniowie odebrali w piątek (18.10) podczas Gali stypendialnej. Byli wśród nich są uczniowie łomżyńskich szkół.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznaje stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce od 2016 roku. To nagroda za codzienny trud oraz wybitne rezultaty  – średnią ocen minimum 5,00 oraz zdobyte laury w zmaganiach konkursowych na szczeblach wojewódzkim,  ogólnopolskim, a nawet  międzynarodowym. W tym roku  ubiegających się o stypendium było 119 uczniów. Do nagrody rekomendowano 51 osób – najlepszych podlaskich uczniów w roku szkolnym 2018/2019.

Wśród nich są uczniowie z Łomży:

- Alicja Magdalena Skowrońska - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży - średni 5,79 - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - laureat, Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - laureat, Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego - laureat

Reklama

- Mateusz Tyszka - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży - średnie 5,06 - Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - laureat szczebla centralnego, Olimpiada Wiedzy o UE Gwiezdny krąg - laureat szczebla centralnego

- Damian Wróblewski - Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży - średnia 5,22 - Wojewódzki Konkurs Matematyczny - laureat, Wojewódzki Konkurs Chemiczny - laureat, Wojewódzki Konkurs Fizyczny - laureat, Konkurs Fizyczny Lwiątko - tytuł kaon

- Katarzyna Sawko - Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży - średnia 5,83 - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - laureat, Wojewódzki Konkurs Chemiczny - laureat, Wojewódzki Konkurs Fizyczny - laureat, Wojewódzki Konkurs Matematyczny - finalista, Wojewódzki Konkurs Geograficzny - finalista

Reklama

Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2018/2019 to 4 tys. zł. Stypendium obejmuje okres 10 miesięcy nauki w poprzednim roku szkolnym i wypłacane jest jednorazowo.

W załączeniu pełna lista stypendystów za osiągniecia w nauce za rok 2018/2019.

Źródło: Wrota Podlasia/mylomza

Załączniki
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości