Reklama

Najsmaczniejsze pierogi z mięsem w Wecie [FOTO]

08/03/2015 10:58

Kilka godzin trwała rywalizacja pomiędzy uczniami kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w Łomżyńskiej Wecie. Z inicjatywy Koła Gastronomicznego pod kierunkiem mgr inż. Elżbiety Jarota i mgr inż. Eweliny Karpińskiej-Siwek 5 marca br. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Kulinarny: „Najsmaczniejsze pierogi z mięsem”.

W stołówce szkolnej przez kilka godzin rywalizowały ze sobą najlepsze zespoły klasowe uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy w oparciu o własne receptury starali się wytworzyć jak najlepszy „produkt końcowy”. Jury konkursu, złożone z bardzo wymagających osób, to znaczy naszych nauczycieli – technologów, oceniło sporządzone potrawy. Wzięto pod uwagę następujące kryteria: prawidłowość receptury, warunki produkcji (higiena), cechy jakościowe (wygląd ogólny, smak, zapach) oraz oryginalność i innowacyjność podania.

Oto wyniki konkursu:

Reklama
I miejsce – Marta Ziemczyk i Sylwia Olbryś z kl II d (zdjęcie 6091) II miejsce – ex aequo – Weronika Choińska i Aleksandra Kędziorek z kl I d oraz Przemysław Dziubiński i Andrzej Ciołek z kl II c III miejsce - Paulina Kruczkow i Patryk Gliński z kl III d IV miejsce - Katarzyna Fabiszewska i Dominika Duda z kl I c

Z pewnością zorganizowanie Konkursu zwiększyło zainteresowanie młodzieży tematyką racjonalnego żywienia człowieka i wpłynęło mobilizująco na pozostałych uczniów pragnących rozwijać swoje umiejętności kulinarne oraz w zakresie piękna i estetyki dekoracji potraw.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości