Kilka godzin trwała rywalizacja pomiędzy uczniami kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w Łomżyńskiej Wecie. Z inicjatywy Koła Gastronomicznego pod kierunkiem mgr inż. Elżbiety Jarota i mgr inż. Eweliny Karpińskiej-Siwek 5 marca br. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Kulinarny: „Najsmaczniejsze pierogi z mięsem”.
W stołówce szkolnej przez kilka godzin rywalizowały ze sobą najlepsze zespoły klasowe uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy w oparciu o własne receptury starali się wytworzyć jak najlepszy „produkt końcowy”. Jury konkursu, złożone z bardzo wymagających osób, to znaczy naszych nauczycieli – technologów, oceniło sporządzone potrawy. Wzięto pod uwagę następujące kryteria: prawidłowość receptury, warunki produkcji (higiena), cechy jakościowe (wygląd ogólny, smak, zapach) oraz oryginalność i innowacyjność podania.
Oto wyniki konkursu:
Z pewnością zorganizowanie Konkursu zwiększyło zainteresowanie młodzieży tematyką racjonalnego żywienia człowieka i wpłynęło mobilizująco na pozostałych uczniów pragnących rozwijać swoje umiejętności kulinarne oraz w zakresie piękna i estetyki dekoracji potraw.