Łomżyńscy drogowcy rozpoczęli naprawę nawierzchni ulic po kończącej się już zimie. Choć tegoroczna była stosunkowo łagodna, to właśnie teraz jest najgorszy jej okres. Nocne przymrozki powodują, że woda, która wpływa w ciągu dnia w powstałe w czasie zimy spękania i szczeliny w asfalcie, w nocy zamarza i "rozsadza" asfalt od środka powodując powiększanie uszkodzeń.
Za stan łomżyńskich ulic odpowiada Miejskie Przesiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jego pracownicy na bieżąco naprawiają powstałe uszkodzenia. Codziennie jednak pojawiają się nowe, a najwięcej na tych ulicach, które dawno nie były remontowane. Są to m.in. ulice Wojska Polskiego, Sikorskiego, Kopernika. Najwięcej utrudnień w ruchu jest obecnie na ulicy Sikorskiego pomiędzy Wojska Polskiego a Aleją Legionów. Drogowcy zajęli tam prawy pas na odcinku ok. 200 metrów.