Łomża obchodziła Święto Flagi na sportowo w międzynarodowym gronie. Na stadionie miejskim w piłkarskich rozgrywkach spotkały się cztery drużyny. Obecni byli m.in. żołnierze NATO.
W Łomży, jako część obchodów Dnia Flagi, rozegrany został turniej piłki nożnej.
- W mieście Łomża oprócz wydarzeń oficjalnych, państwowych, staramy się też dać taką radość mieszkańcom, stąd między innymi szereg wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, bo przecież w tych dniach odbywają się koncerty w Hali Kultury, w Filharmonii Kameralnej, ale też rywalizujemy na stadionie miejskim. Ciekawy turniej, bo turniej z udziałem żołnierzy polskich, ale też i żołnierzy NATO. Cieszę się niezmiernie z tego, że ci żołnierze stacjonujący w Bemowie Piskim odpowiedzieli na nasze zaproszenie - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Na murawach stadionu przy ul. Zjazd spotkały się cztery drużyny: Miasta Łomża, żołnierzy NATO i żołnierzy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz 13. Batalionu Lekkiej Piechoty.
- Zawsze żołnierze włączają się w takie przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia przede wszystkim mające na celu kultywować tradycje nasze, oręża polskiego, naszą historię polskości. Każdy żołnierz potrafi grać w nasz narodowy sport, jakim jest piłka nożna. Chcemy się zintegrować, spotkać, porozmawiać, pochwalić się naszą historią - podkreśla major Daniel Mazur z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.
Reklama
W jednym z meczów naprzeciwko siebie stanęli urzędnicy z Łomży i amerykańscy żołnierze.
- To była twarda gra. Dziękujemy za tę grę. To było wspaniałe doświadczenie. Cieszymy się, że tu jesteśmy. Wspaniali ludzie, fajna atmosfera - mówi Lt Park z US Army.
W wydarzeniu uczestniczyło łącznie 80 żołnierzy NATO ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. Z kolei do publiczności trafiły flagi na drzewcach.
Więcej w naszym materiale VIDEO.