W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży odwróciły się role - nauczyciele wystąpili dla uczniów w zabawnej adaptacji bajki o królewnie Śnieżce i (niekoniecznie siedmiu) krasnoludkach.
W czerwcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, stąd właśnie wziął się pomysł na tą nietypową inicjatywę. W niecodziennym spektaklu uczniowie mogli zobaczyć swoich nauczycieli wcielających się w bajkowe role i prezentujących swoje ukryte talenty. Całości towarzyszyły utwory zagrane i zaśpiewane na żywo przez nauczycielski zespół muzyczny, który powstał specjalnie na tę okazję. Nie brakowało też klimatycznej scenografii.
Nauczyciele spotykali się na próbach i przygotowywali przestawienie w wolnym czasie. Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu był brat Mariusz Dunaj, który już wcześniej przygotowywał spektakle z uczniowską Grupą Teatralną działającą w szkole. Kostiumy wypożyczyła Ana Bureś, absolwentka.
Celem była przede wszystkim dobra zabawa, przekazanie widowni pozytywnej energii oraz integracja społeczności szkolnej, co – sądząc po gorącym i entuzjastycznym przyjęciu przez uczniów Budowlanki – zostało osiągnięte.
zdj. nadesłane