Reklama

Nauczycielskie podwyżki już od marca

28/02/2024 08:08

Prezydent Mariusz Chrzanowski na lutowej sesji zaproponuje Radzie Miejskiej wprowadzenie do budżetu miasta 15 mln zł z przeznaczeniem na wynagrodzenia i pochodne nauczycieli. Zwiększone pensje miałyby zostać wypłacone przez placówki oświatowe w marcu z wyrównaniem od stycznia.

Środki zaplanowane na podwyżki dla nauczycieli pochodzą ze zwiększonej przez Ministra Finansów subwencji oświatowej. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących wzrośnie o 33 proc., a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych o 30 proc.

Podpisane przed tygodniem przez Ministra Edukacji rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli stanowi podstawę dla organów prowadzących do podjęcia działań niezbędnych do wypłaty podwyżki z wyrównaniem.

Przyjęcie przez radnych zaproponowanej przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego uchwały pozwoli na rozdysponowanie pieniędzy do poszczególnych szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Łomża.

Źródło: UM Łomża Aktualizacja: 28/02/2024 08:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości