Reklama

Nianie do zwolnienia. Od września w Łomży powstaną dwa żłobki.

20/05/2014 06:12

Dwa miejskie żłobki, gotowe przyjąć łącznie 53 dzieci, mają powstać w Łomży od września. Jeśli będą dobrze prowadzone i zyskają zaufanie, mają szansę stać się realną pomocą młodym, zapracowanym rodzicom, którzy nie będą musieli zatrudniać opiekunki lub nadużywać uprzejmości babć i ciotek pomagających przy opiece nad dzieckiem. Żłobki mają być przygotowane do przyjęcia dzieci od 20. tygodnia życia.

Żłobki mają powstać przy dwóch przedszkolach: PP nr 4 przy ul. Spółdzielczej i przy PP nr 8 przy ul. Studenckiej.

W sumie obie placówki będą mogły przyjąć 53 dzieci w wieku od 20. tygodnia do ukończenia trzeciego roku życia, w tym dzieci niepełnosprawne.

Mają zapewnić dzieciom warunki możliwie zbliżone do domowych. Pracownicy będą odpowiadać za pielęgnację, wychowanie i edukację maluchów, w razie potrzeby współpracując z lekarzem, pedagogiem, logopedą czy psychologiem. Dzieci będą mieć też zapewnione wyżywienie: cztery posiłki dziennie.

Reklama

Oba żłobki mają zacząć działać od 1. września. W czasie wakacji będą czynne naprzemiennie, tak, by rodzice mogli skorzystać z czasowego przeniesienia dziecka do drugiej placówki.

Utworzenie żłobków będzie współfinansowane z programu Maluch 2014, z którego Łomża pozyskała 241,8 tys. złotych, zajmując drugie miejsce na liście ogólnopolskiej. Z budżetu miasta na funkcjonowanie żłobków przez pierwsze trzy miesiące, prezydent chce przeznaczyć 166,2 tys. złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości