Nie musimy rezygnować z mięsa. Biskup udzielił dyspensy

27/12/2019 07:20

Biskup łomżyński udzielił dyspensy od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym w piątek (27.12) na terenie diecezji łomżyńskiej. - Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności - czytamy w dekrecie, przekazanym do publicznej wiadomości przez kanclerza kurii księdza Artura Szurawskiego.

D E K R E T

w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 27 grudnia 2019 r.

Mając na uwadze szczególny  charakter dnia 27 grudnia - piątek - przypadający w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, niniejszym – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego,  udzielam  dyspensy  od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.

Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

Łomża, dnia 23 grudnia 2019 r.

N.1373/B/2019                                                   

+ Janusz Stepnowski

  Biskup Łomżyński              

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/06/2025 11:30

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości