Biskup łomżyński udzielił dyspensy od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym w piątek (27.12) na terenie diecezji łomżyńskiej. - Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności - czytamy w dekrecie, przekazanym do publicznej wiadomości przez kanclerza kurii księdza Artura Szurawskiego.
D E K R E T
w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 27 grudnia 2019 r.
Mając na uwadze szczególny charakter dnia 27 grudnia - piątek - przypadający w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, niniejszym – na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.
Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
Łomża, dnia 23 grudnia 2019 r.
N.1373/B/2019
+ Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński