Reklama

Nie żyje biskup Stanisław Stefanek

17/01/2020 18:13

Zmarł biskup Stanisław Stefanek, biskup diecezjalny łomżyński w latach 1996 - 2011. Pasterz diecezji odszedł do Domu Ojca dzisiaj w Lublinie. Żył 84 lata. Informację potwierdza rzecznik Kurii ks. kan. Jan Krupka.

Urodzony 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim, wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym 28 czerwca 1959 r. w Poznaniu; mianowany biskupem tytularnym Forilimpopoli i ustanowiony biskupem pomocniczym w Szczecinie 4 lipca 1980 r., konsekrowany przez biskupa szczecińsko-kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego 24 sierpnia 1980 r. w katedrze szczecińskiej. Od 1993 r. dyrektor Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Dnia 26 października 1996 r. mianowany Biskupem Łomżyńskim, objął diecezję w kanoniczne posiadanie 28 października 1996 roku, odbył uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej 17 listopada 1996 roku.  Decyzją prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z dnia 2 października 2009 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dnia 11 listopada 2011 r. zakończył posługę pasterską jako Biskup Diecezjalny w Łomży i przeszedł na emeryturę jako Biskup Senior.

W późniejszym terminie podamy informacje o uroczystościach pogrzebowych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości