Odszedł bp Antoni Pacyfik Dydycz – kapłan, zakonnik i pasterz, którego droga powołania rozpoczęła się w Łomży. To tutaj wstąpił do zakonu i otrzymał święcenia kapłańskie.
Antoni Pacyfik Dydycz urodził się 24 sierpnia 1938 r. w Serpelicach. Naukę pobierał w Lublinie oraz w Niższym Seminarium Duchownym w Nowym Mieście nad Pilicą. Egzamin dojrzałości zdał w 1957 r. w Krakowie.
Od 1963 r. był katechetą w Lublinie. Następnie przez dziewięć lat pełnił posługę duszpasterza akademickiego w Białej Podlaskiej. W latach 1976–1982 był przełożonym warszawskiej prowincji kapucynów. Później przeniósł się do Rzymu, gdzie pracował jako generalny definitor zakonu.
20 czerwca 1994 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem diecezjalnym diecezji drohiczyńskiej. W lipcu tego samego roku przyjął święcenia biskupie i odbył ingres do katedry drohiczyńskiej. W marcu 2014 r. zrezygnował z pełnienia funkcji i został biskupem seniorem diecezji.
Zmarł w wieku 87 lat.