Reklama

Niewielkie zanieczyszczenie rzeki Łomżyczka

18/03/2024 16:14

W sobotę, 16 marca, po południu zgłoszono zanieczyszczenie rzeki Łomżyczka na wysokości ul. Poznańskiej.

We wskazane miejsce udali się inspektorzy łomżyńskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy stwierdzili niewielkie zanieczyszczenie rzeki substancjami ropopochodnymi.

Byli już tam łomżyńscy strażacy, którzy zbudowali trwałą zaporę z desek i zbitej słomy, która doskonale zebrała tego typu substancje.

– Wypływ był niewielki i krótkotrwały. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska – uspokaja Rafał Bujko, kierownik w łomżyńskiej delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. - Najprawdopodobniej deszcz przepłukał kanalizację deszczową, w której były te ropopochodne  substancje. Takie zdarzenia mają miejsce, gdy przez dłuższy czas jest piękna pogoda, po której następują opady deszczu.

Reklama

Już następna dnia, 17 marca zapora została zdemontowana, ponieważ spełniła swoją rolę.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości