Jeśli ktoś obawiał się, że deszczowa aura panująca wczoraj pokrzyżuje nieco plany organizatorom włączającym się we wczorajszą Noc Muzeów, to się pomylił. Atrakcje przygotowane dla zwiedzających były na tyle ciekawe, że liczba zainteresowanych nimi nie odbiegała od tej z lat poprzednich. Nasza ekipa również odwiedziła kilka miejsc z kamerą.
Popołudnie i wieczór aż do późnej nocy wypełniły w Łomży atrakcje przygotowane specjalnie na Noc Muzeów. Ich ilość przyprawiała o zawrót głowy i chyba niemożliwe było odwiedzenie wszystkich miejsc, które zaprosiły zwiedzających. Wybraliśmy kilka z nich, by pokazać atmosferę tego dnia, który od kilku lat na stałe zagościł w naszym mieście w maju.
Na początek nasza ekipa udała się do Drozdowa, by w Muzeum Przyrody obejrzeć temtejszą ekspozycję i oczywiście karmienie żarłocznych piranii. Te rybki z dorzecza Amazonki to wyjątkowo krwiożerne bestie i dobrze, że odgradzało nas od nich szkło akwarium.
Odwiedziliśmy również Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, gdzie od piątku gościnnie prezentowana jest wystawa bursztynu udostępniona przez Muzeum Ziemi w Warszawie. Na naszej trasie znalazło się również Archiwum Państwowe - kopalnia wiedzy źródłowej dla poszukiwaczy historycznych ciekawostek oraz Teatr Lalki i Aktora. W teatrze dominowały oczywiście dzieci, które podziwiały jedyne w swoim rodzaju i unikalne lalki oraz scenografię do wystawianych przez placówke spektakli.
Zapraszamy na wspólną wycieczkę w naszej relacji wideo!