Białystok, Suwałki, Choroszcz, Tykocin, Supraśl, Bielsk Podlaski, Białowieski Park Narodowy, Wigry, Grajewo. To chyba wszystkie. Łomży brak. Jesteśmy jedynym większym miastem w regionie, które w Noc Muzeów może iść spokojnie spać.
Europejska Noc Muzeów organizowana jest od ośmiu lat. W nocy z soboty na niedzielę drzwi wszystkich instytucji kultury, muzeów i galerii stają otworem. Ludzie spragnieni kontaktu ze sztuką do bladego świtu zwiedzają, oglądają, zachwycają się. Bez względu na pogodę i późną porę, do Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowego, w stolicy ustawiają się kolejki.
W kolejkach przyjdzie też pewnie postać suwalczanom, którzy będą chcieli wziąć udział w grze miejskiej polegającej na odkrywaniu śladów przeszłości miasta.
W Supraślu otwarte będzie Muzeum Ikon. Odwiedzający mogą zostać na warsztaty plastyczne, obejrzeć filmy, posłuchać koncertu dzwonów.
Grajewska Noc Muzeów upłynie pod znakiem historii. Będą wspomnienia i wystawy, a za najstarsze przedmioty codziennego użytku, przyniesione na spotkanie, czeka nagroda.
Łomżyniacy! Nie martwcie się! Wy możecie spać spokojnie. Naszego snu nic i nikt nie przerwie. Wręcz przeciwnie, kto może- stara się wyjechać. Np. Teatr Lalki i Aktora, który na dzisiejszą noc dostał zaproszenie na występ w Warszawie. Tam się dzieje. Spać nie można! U nas będzie spokój.