Reklama

Zmiany będziemy zawdzięczać kibicom?

28/05/2011 09:00

O kibicach było już głośno. Po śmierci Jana Pawła II najbardziej zwaśnione kluby stanęły ramię w ramię, by  zaśpiewać w Krakowie "Barkę". Po katastrofie smoleńskiej kibice zaciągnęli wartę przy trumnach pary prezydenckiej. Teraz- próbują walczyć z niespełnionymi obietnicami rządu. Podczas gdy wielu z nas narzeka, ale nie robi nic, kibice przygotowują protesty, hasła, transparenty. Podobnie zapowiada się dzisiejszy mecz ŁKS Łomża- Perspektywa Łomża.

Dyskusja na forum ŁKS 1926 rozgorzała już kilkanaście dni temu. Kibice na wyścigi podrzucają pomysły, jak przyłączyć się do ogólnopolskiego protestu przeciw rządowi Donalda Tuska.

Pomysły już są: czarne koszulki, skandowanie pod łomżyńskim ratuszem, puste trybuny... Największym poparciem kibiców cieszy się jednak... brak kibicowania. Drużyny muszą liczyć się z tym, że dzisiejszy mecz będzie wyjątkowo cichy- doping zabrzmi dopiero w 80. minucie rozgrywki.

Być może na stadionie pojawi się też śpiew: "Donald ma(T)ole..." I bynajmniej, to nie śpiew sobie, a muzom. Kibice chcą udowodnić, że rząd nie wywiązuje się ze swoich obietnic: kraj jest nieprzygotowany na Euro 2012, stoją budowy stadionów, remonty dróg i kolei. Walczą też o sprawę, wydawałoby się, niebywałą w Polsce XXI wieku- o swobodę wypowiedzi.

Reklama

Cóż. Wygląda na to, że jeśli w tym kraju coś się zmieni- to dzięki nim. Kibice, jesteśmy z Wami!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości