Reklama

Nowa komisja zajmie się ochroną środowiska w Łomży

27/01/2021 14:52

W strukturze Rady Miejskiej wyodrębniono Komisję Ochrony Środowiska. Jej przewodniczącym wybrany został radny Andrzej Podsiadło.

Do zadań nowej komisji będzie należało: opiniowanie uchwał dotyczących gospodarki ściekowej, wodnej, terenów zielonych i ochrony powietrza; analizowanie danego problemu z zakresu ochrony środowiska i przygotowanie merytorycznego stanowiska; inicjowanie działań rady w przedmiocie działalności komisji; ocena informacji, sprawozdań składanych radzie przez podmioty obowiązane; występowanie z inicjatywą uchwałodawczą; rozpatrywanie i opiniowanie spraw przekazanych przez radę; kontrola wykonywania uchwał i wniosków dotyczących działalności komisji; współdziałanie z radami osiedla jako jednostkami pomocniczymi miasta; opiniowanie budżetu miasta w zakresie funkcjonowania komisji

Przewodniczącym komisji został Andrzej Podsiadło, nowy członek klubu radnych "Mariusza Chrzanowskiego", wcześniej związany z klubem "Przyjaznej Łomży". Zastępcą przewodniczącego wybrano nowego radnego Marcina Dębka, który dziś złożył ślubowanie i również przystąpił do  "prezydenckiego" klubu.

Reklama

Pozostali członkowie Komisji Ochrony Środowiska: Dariusz Domasiewicz, Zbigniew Prosiński, Piotr Serdyński, Hanka Gałązka, Marek Dworakowski, Andrzej Wojtkowski, Maciej Borysewicz.

W związku z wygaśnięciem mandatu śp. Witolda Chludzińskiego, dotychczasowego przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości, radni podjęli decyzję o wyborze nowego przewodniczącego. Pracami komisji pokieruje teraz radny Artur Nadolny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości