W strukturze Rady Miejskiej wyodrębniono Komisję Ochrony Środowiska. Jej przewodniczącym wybrany został radny Andrzej Podsiadło.
Do zadań nowej komisji będzie należało: opiniowanie uchwał dotyczących gospodarki ściekowej, wodnej, terenów zielonych i ochrony powietrza; analizowanie danego problemu z zakresu ochrony środowiska i przygotowanie merytorycznego stanowiska; inicjowanie działań rady w przedmiocie działalności komisji; ocena informacji, sprawozdań składanych radzie przez podmioty obowiązane; występowanie z inicjatywą uchwałodawczą; rozpatrywanie i opiniowanie spraw przekazanych przez radę; kontrola wykonywania uchwał i wniosków dotyczących działalności komisji; współdziałanie z radami osiedla jako jednostkami pomocniczymi miasta; opiniowanie budżetu miasta w zakresie funkcjonowania komisji
Przewodniczącym komisji został Andrzej Podsiadło, nowy członek klubu radnych "Mariusza Chrzanowskiego", wcześniej związany z klubem "Przyjaznej Łomży". Zastępcą przewodniczącego wybrano nowego radnego Marcina Dębka, który dziś złożył ślubowanie i również przystąpił do "prezydenckiego" klubu.
Pozostali członkowie Komisji Ochrony Środowiska: Dariusz Domasiewicz, Zbigniew Prosiński, Piotr Serdyński, Hanka Gałązka, Marek Dworakowski, Andrzej Wojtkowski, Maciej Borysewicz.
W związku z wygaśnięciem mandatu śp. Witolda Chludzińskiego, dotychczasowego przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości, radni podjęli decyzję o wyborze nowego przewodniczącego. Pracami komisji pokieruje teraz radny Artur Nadolny.