W Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze posiedzenie III kadencji Łomżyńskiej Rady Seniorów. Podczas inauguracyjnego spotkania jej członkowie odebrali z rąk prezydenta Mariusza Chrzanowskiego akty powołania, a także złożyli ślubowanie, zgodnie z którym zobowiązali się pracować dla dobra i pomyślności seniorów oraz troszczyć się o ich sprawy.
Nowa Łomżyńska Rada Seniorów ma charakter doradczy i opiniodawczy. Liczy 15 członków, którymi są przedstawiciele osób starszych oraz podmiotów i instytucji działających na ich rzecz.
- Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w pracy na rzecz starszego pokolenia. Państwa wiedza, doświadczenie i wrażliwość na sprawy osób starszych z pewnością zaowocują wieloma cennymi inicjatywami, które będą miały realny wpływ na jakość życia łomżyńskich seniorów – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczając członkom rady akty powołania.
Reklama
- Będziemy godnie reprezentować swoje środowisko. Naszym głównym celem jest aktywizacja tej grupy osób starszych, która jest mniej aktywna w życiu miasta – podkreśla przewodniczący Łomżyńskiej Rady Seniorów Andrzej Urbanek.
W skład prezydium rady weszli Andrzej Gabriel Urbanek (przewodniczący), Alicja Jadwiga Dobrowolska (zastępca przewodniczącego) i Czesław Konopko (sekretarz).
W skład Łomżyńskiej Rady Seniorów kadencji 2024-2029 weszli: Abramowski Ryszard, Brzóska Monika, Cieślik Ireneusz Waldemar, Czajkowska Grażyna, Dobrowolska Alicja Jadwiga, Grzymek Regina, Kaseja Stanisław, Konopko Czesław, Kopeć Marta, Kossakowski Edmund, Kruczewska Jadwiga, Przybylski Jan, Urbanek Andrzej Gabriel, Waśko Danuta Kazimiera i Żukowska Danuta.