Reklama

Nowe kamery w Łomży

30/01/2024 08:38

Łomża rozbudowuje monitoring miejski. Już niebawem zakończony będzie montaż kamer wizyjnych wzdłuż parku przy os. Monte Cassino.

- Dwie z nich są już zamontowane, a jutro pojawi się trzecia – informuje Jacek Kamiński, wykonawca prac z firmy JK Invest. – Kamery te są obrotowe i nowoczesne. Będą połączone z siecią miejską szybkim światłowodem.

Zgodnie z dokumentacją kamery na słupach oświetleniowych zaplanowano przy budynkach Monte Cassino 3 i 4 oraz pobliżu skrzyżowania ulicy Monte Cassino z ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Koszt ten inwestycji wyniesie 48 tysięcy złotych.

Firma JK-Invest prace przy monitoringu miejskim w Łomży prowadzi od ubiegłego miesiąca. W grudniu zamontowała cztery kamery na osiedlu Kraska. Miasto Łomża zapłaci za nie 60 tys. złotych.

Reklama

Natomiast trzy kolejne kamery pojawią się w przyszłym miesiącu na ulicach Senatorska, Woziwodzka i Dworna. Tutaj koszt inwestycja zamknie się w kwocie 48 tys. złotych.

Jak informuje Jacek Kamiński, nowe kamery włączone do sieci monitoringu miasta przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, przeciwdziałania aktom wandalizmu, niszczeniu mienia, zmniejszeniu przestępczości, zapobieganiu wykroczeniom i wypadkom. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości