Tydzień Kultury Uczniowskiej jest organizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łomży od ponad 40 lat. Jest dowodem na to, że tradycja może być idealnie powiązana z nowoczesnością i współczesnymi trendami.
To wydarzenie, gdzie na tydzień szkoła trafia w ręce kreatywnej i aktywnej młodzieży, która przez ten czas prezentuje swoje pomysły, realizuje własne projekty i podejmuje nowatorskie, często bardzo odważne działania.
Pomimo że projekt jest realizowany w tej szkole od wielu lat, to jeszcze się nie zdarzyło, aby dwa kolejne lata były do siebie podobne. Zmienia się młodzież, przychodzą nowe pokolenia, zmienia się świat i zapotrzebowanie na nowe pomysły.
W I LO w Łomży przez cały miniony tydzień można było oglądać spektakle teatralne, uczestniczyć w wieczorkach poetyckich, słuchać autorskich koncertów, czy oglądać zmagania sportowe. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego oraz jednej z uczennic oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kreatywka” w ramach projektu „Młodzieżowe Podlaskie Lokalnie” szkole udało się uzyskać dofinansowanie ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Regionalnymi Operatorami projektu są Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku.
W ramach pozyskanych środków ufundowano wiele nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursów i rozgrywek sportowych. Podjęto również wiele działań charytatywnych. Uczniowie przygotowali turnieje szachowe oraz edukacyjne rozgrywki międzyklasowe. Odbyły się m.in.: Wieczór Filmowy, Bernat Fashion Week, Teleturniej 1 z 10, a także Familiada.
Zwieńczeniem Tygodnia Kultury Uczniowskiej były Tadeuszki, czyli tradycyjne wydarzenie szkolne, podczas którego nagrodzonym uczniom i nauczycielom wręczono statuetki w różnych kategoriach szkolnych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.