Sanepid potwierdza nowe ognisko koronawirusa w łomżyńskim Zgromadzeniu Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży potwierdza, że nowe przypadki zachorowań dotyczą m.in. bezhabitowego łomżyńskiego Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Aktualnie ustalane i obejmowane kwarantanną są kolejne osoby. Będą one następnie kierowane na testy.
Zaznaczmy, że siostry służki prowadzą w Łomży przedszkole. Według naszej wiedzy co najmniej jedno potwierdzone zakażenie dotyczy osoby z kadry pedagogicznej. Analizowane mają być również inne kontakty sióstr zakonnych.
Przypomnijmy, tylko dzisiaj Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o 10 nowych przypadkach koronawirusa w Łomży i powicie łomżyńskim.
zdj. ilustracyjne