Reklama

Nowe przepisy w praktyce. Kierowca stracił prawo jazdy po kontroli w Podgórzu

19/03/2026 09:55

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę tym razem poza obszarem zabudowanym.

We wtorek po 17 w miejscowości Podgórze policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości. Do kontroli zatrzymali Skodę.

- Kierujący nim 56-latek przekroczył dozwoloną prędkość poza terenem zabudowanym o ponad pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. Wykroczenia dopuścił się w miejscu gdzie dozwolona prędkość to maksymalnie siedemdziesiąt kilometrów na godzinę. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, konto kierowcy zasiliły również dodatkowe 13 punktów karnych- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. 

Reklama

Policja przypomina, że od 3 marca w życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Policjanci zobowiązani są zatrzymać obligatoryjnie, na trzy miesiące, prawo jazdy kierowcy, który przekroczy prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, nawet poza obszarem zabudowanym. Przepis ten obowiązuje na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych z wyłączeniem dróg ekspresowych i autostrad.

Nowością jest również to, że uprawnienia kierowcy, który w czasie tych trzech miesięcy zdecyduje się wsiąść za kierownice zostaną całkowicie cofnięte.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości