Już jutro mamy otrzymać informację na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego. W rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził to rzecznik rządu Piotr Müller.
Dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa wprowadzono od 28 grudnia. To m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Zamknięte są również restauracje, a infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego.
Co dalej?
"W czwartek zostanie przedstawiona informacja na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego"-poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
Z nieoficjalnych informacji przekazywanych przez media wynika, że bardzo prawdopodobnie jest otwarcie sklepów w galeriach. Możliwe, że podczas konferencji poruszony zostanie temat ewentualnego powrotu starszych uczniów do szkół.
fot. KPRM