Reklama

Nowy komendant Straży Pożarnej objął stanowisko [FOTO i VIDEO]

01/04/2015 09:41

Brygadier Dionizy Krzyna przyjął dziś już na stałe mianowanie na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Z okazji uroczystego objęcia obowiązków w siedzibie Straży przy ul. Sikorskiego zebrali się strażacy, przedstawiciele samorządów i służb moundurowych współpracujących na codzień ze Strażą Pożarną.

Obowiązki komendanta łomżyńskiej Straży brygadier Dionizy Krzyna pełnił już od przeszło miesiąca, kiedy to 27 lutego na emeryturę odeszli jednocześnie dotychczasowy komendant st. bryg. Ireneusz Denysiuk i jego zastępca st. bryg. Jan Chludziński. Od dzisiaj Dionizy Krzyna, który dotychczas był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jest już pełnoprawnym komendantem PSP w Łomży.

Nowy komendant liczy na podobną jak wcześniej, dobrą współpracę z innymi służbami, jak też z samorządami, na terenie których działa łomżyńska jednostka. Takie zapewnienia dzisiaj otrzymał. Dodatkowo prezydent Mariusz Chrzanowski obiecał, że jeszcze w tym roku miasto wspomoże zakup nowego wozu bojowego dla łomżyńskich strażaków. Pierwsze rozmowy w tej sprawie pomiędzy komendantem a prezydentem zostały już podjęte.

Reklama

W związku z mianowaniem brygadiera Dionizego Krzyny na to stanowisko, w jednostce niezbędne będą przesunięcia na stanowiskach służbowych. Nowy komendant będzie potrzebował zastępcy. Trzeba też obsadzić stanowisko dowódcy JRG, zwolnione przez nowego szefa.

Niebawem udostępnimy relację video z dzisiejszego objęcia obowiązków przez nowego komendanta Straży Pożarnej. Zapraszamy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości