Reklama

Nowy laparoskop i mobilny aparat USG dla łomżyńskiego szpitala

17/06/2024 18:14

Podczas poniedziałkowego posiedzenia, które odbyło się 17 czerwca, zarząd województwa przyznał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży dotację w wysokości blisko 480 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej.

Szpital planuje zakup laparoskopu chirurgicznego oraz mobilnego aparatu USG. Nowy laparoskop zastąpi dotychczasowy, wyeksploatowany sprzęt, co przyczyni się do poprawy jakości przeprowadzanych operacji. Mobilny aparat USG pozwoli na przeprowadzanie badań u pacjentów w ciężkim stanie bez konieczności ich transportowania do pracowni diagnostycznej.

Zakupiony sprzęt trafi do bloku operacyjnego oraz oddziału chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa wykonywanych procedur medycznych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości