Reklama

Nowy plac handlowy w Łomży. Na wlocie do miasta [FOTO]

23/02/2022 17:00

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco... W środę (23.02) łomżyńscy radni przyjęli uchwałę w sprawie wyznaczenia miejsc handlu rolników i ich domowników produktami rolnymi lub spożywczymi. W mieście, a raczej na wlocie do miasta, pojawi się plac handlowy.

1 stycznia weszła w życie ustawa o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Samorządy zostały zobligowane do do wyznaczenia miejsc, gdzie taki handel mógłby się odbywać. Łomża wybrała działkę o wielkości ok. 1 ha, która znajduje się przy ul. Sikorskiego. Handel będzie prowadzony w godz. 6:00-14:00.

Taka lokalizacja została zatwierdzona podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej. Za uchwałą głosowało 16 radnych, 6 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Reklama

- Przedmiotem handlu na wyznaczonym miejscu mogą być tylko produkty rolne lub spożywcze (w tym runo leśne czy dziczyzna) oraz wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym - czytamy w załączniku do podjętej uchwały.

Głosowanie poprzedziła dyskusja. Niektórzy radni mieli obiekcje dotyczące wyboru akurat tej a nie innej działki.

- Umiejscowienie tego handlu w tym miejscu będzie odległe dla mieszkańców osiedla Południe. Do tego dochodzą słaby dojazd, plac wymaga remontu, nagłośnienia - mówił radny Tadeusz Kowalewski.

Reklama

W podobnym tonie wypowiadał się radny Andrzej Wojtkowski:

- Latem będzie pięknie, fajnie, ale to jest łuk drogi, teren ruchliwy bardzo, droga przejazdowa za mostem. Do tego dochodzą osoby, które będą jeździć na plażę. Problemem jest infrastruktura drogowa.

- Miejsce, które mieliśmy obowiązek wskazać, nie było łatwe do ustalenia. Prąd, jeżeli będzie taka potrzeba, doprowadzimy. Sanitariaty są zabezpieczone - wyjaśniał z kolei Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.  - W tym momencie nieuzasadnione jest większe inwestowanie - dodawał. 

Reklama

Lokalizacja na wlocie do miasta podoba się natomiast radnemu Andrzejowi Podsiadło:

- To miejsce zostanie w końcu zagospodarowane. To było urąganie dla mieszkańców, takie miejsce piękne przy rzece.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości