Nowoczesny posterunek policji został otwarty w Śniadowie. Nowa siedziba Policji nie tylko poprawi warunki pracy funkcjonariuszy, ale także zwiększy poziom bezpieczeństwa mieszkańców gmin Śniadowo i Miastkowo.
W Śniadowie oficjalnie otworzono dziś nowy posterunek policji. Od teraz funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo mieszkańców będą pełnić służbę w nowoczesnym, komfortowym budynku.
- Wybudowanie nowego posterunku poprawi przede wszystkim komfort pracy funkcjonariuszy. Dotychczasowy budynek był mocno zniszczony, wymagał szeregu remontów, a ta inwestycja sprawi, że będą to warunki na miarę XXI wieku- powiedział wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski, wskazując, że inwestycję udało się przeprowadzić w szybkim tempie.
Reklama
Nowy posterunek pozwoli lepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców gmin Śniadowo i Miastkowo. Inwestycja kosztowała około 3,4 miliona złotych. Budowa trwała około półtora roku.
- Budowa została w całości sfinansowana z budżetu państwa, ze środków przekazanych przez Komendę Główną Policji. Działka została przekazana z zasobów Starostwa Powiatowego w Łomży - wskazał insp. Adam Chodziutko, pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.
Radości z nowej kwatery nie kryli również policjanci, którzy będą pełnić służbę w Śniadowie.
- Polepszyły się nam standardy i warunki. Jest więcej miejsca. Każdy z policjantów ma swój pokój– mówił aspirant sztabowy Grzegorz Podgórski, kierownik posterunku policji w Śniadowie.
Obecnie na posterunku w Śniadowie służbę pełni 4 policjantów. Dwóch dzielnicowych, jeden patrolowiec i kierownik posterunku. Wśród najczęstszych zdarzeń policjanci wymienili zakłócanie porządku publicznego oraz ciszy nocnej.
- Posterunki policji pełnią istotną rolę w poprawnie bezpieczeństwa. Zapewniają lepszy dostęp mieszkańcom do funkcjonariuszy - powiedział mł. insp. Piotr Klej, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.